Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Jakub Skierka z dwoma medalami Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17- 18 letnich. Uzyskał Minimum na Igrzyska Europejskie do Baku z drugim wynikiem w Europie w swojej kategorii wiekowej.

DSC00795Trzydniowe Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17- 18 letnich w Gliwicach przyniosły pływakowi UKS TROPS Kartuzy minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Europejskie do Baku. Już w czerwcu Jakub Skierka będzie reprezentował nasz kraj w Azerbejdżanie. Ścigając się pierwszego dnia zawodów na swoim koronnym dystansie 200m stylem grzbietowym wychowanek trenera Arka Zalewskiego pokonał wszystkich rywali 17- letnich i o rok starszych od siebie18- latków, zdobywając złoty medal mistrzostw z czasem 1:55,85. Drugi dzień mistrzostw to start Jakuba na dystansie 50m grzbietowym i tu starsi koledzy okazali się silniejsi. Kartuski pływak ostatecznie zajął 4 pozycję 0:25,27 w finale przegrywając o setne sekundy. W niedzielę mogliśmy cieszyć się kolejnym cennym wynikiem życiowym Kuby. Na 100m grzbietowym nasz junior wynikiem 0:53,51 zdobył srebrny medal mistrzostw ustępując jedynie starszemu koledze z Krakowa. Teraz czekamy na start Skierki w Izraelu na wielomeczu pływackim juniorów w barwach narodowych i zaczynamy przygotowania do Baku. Życzymy zdrowia i powodzenia Kuba