sklepik2logoemail

Odwiedziny

Dziś: 2

Miesiąc: 959

Od poczatku: 202116

ADMINISTRACJA

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

O nas

Nazwa Kartuskiej pływalni pochodzi od jednej z postaci, z kaszubskiej mitologi. Nëczk jest kaszubskim wodnikiem żyjącym w morzu, jeziorach i rzekach. Przypisuje się mu tworzenie na jeziorach wirów i niebezpiecznych dla pływaków prądów wodnych ;-)

Obiekt Kartuskiej Pływalni  Neczk funkcjonuje od stycznia 2005 roku. To 6 torowa sportowa pływalnia 25 metrowa, siłownia oraz sauna i jacuzzi. Na pływalni organizowane są zawody pływackie o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a także masowe imprezy dla dzieci i młodzieży.

We wrześniu 2005 przy kartuskiej pływalni utworzono sekcję pływacką UKS TROPS Kartuzy, która szkoli pływaków w oparciu o klasy sportowe o profilu pływackim. Trenują tu medaliści Mistrzostw Polski oraz rekordziści kraju i reprezentanci kadry narodowej.

Na pływalni odbywają się szkolne zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Technikę pływania dzieci, młodzież i dorośli  mogą doskonalić na zajęciach popołudniowych  proponowanych przez szkółki pływackie.

Jako formę ruchową proponujemy aqua aerobic. Młodzież i dorosłych zapraszamy do siłowni, gdzie zarówno panowie jak i panie znajdą dla  siebie sprzęt optymalny do wymagań treningowych. Po wyczerpującym treningu zapraszamy na saunę (sauny sucha i parowa) oraz jacuzzi.

Każdej soboty (od godziny 14) i niedzieli, dzieci i młodzież mogą skorzystać z dmuchanego toru przeszkód.
Tor rozstawiony jest na trzech torach sportowego basenu a kolejne trzy tory pozostają do dyspozycji osób pływających. Dzięki temu rodzice mogą pływać na torze obok obserwując jak bawi się ich dziecko

Honorujemy karty Benefit Systems, Medicover, Vanity Style i PZU